O przedszkolu

Nasze Przedszkole należy do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie i posiada Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.


O NAS

Przedszkole nr 148 działa i pracuje od 1986 roku.  W maju 2011 roku obchodziliśmy zaszczytny jubileusz 25- lecia naszego istnienia.
Przedszkole nr 148 mieście się w parterowym budynku położonym w środku osiedla Nowy Dwór przy ulicy Rogowskiej 18a, otoczony pięknym ogrodem i nowoczesnym placem zabaw, z dala od ruchliwej ulicy. W bliskim sąsiedztwie placówki znajduje się m.in. Centrum Kultury Wrocław-Zachów, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa Nr 113, Basen Redeco, Policja, Straż Pożarna, Rada Osiedla Nowy Dwór. Są to tylko niektóre podmioty, z którymi współpracuje nasze przedszkole.
Nasze przedszkole dysponuje znakomitą bazą lokalową,  parterowy budynek położony jest w zielonym zakątku osiedla Nowy Dwór. Przestronne jasne sale, z drzwiami balkonowymi wychodzącymi na ogród, wyposażone w aktywizujące środki dydaktyczne, systematycznie uzupełniane zgodnie z potrzebami poszczególnych grup wiekowych. Każda sala posiada nowiutkie, nowoczesne łazienki dostosowane do potrzeb naszych wychowanków. Bawi się u nas, uczy
i aktywnie działa, pięć grup dzieci w wieku od trzech do sześciu lat o wdzięcznych nazwach: Krasnale, Zajączki, Misie, Biedronki i Motylki.
Mamy również do dyspozycji salę pracy indywidualnej, w której oprócz nauczycieli grup, pracuje logopeda i wspierająca naszą pracę pani pedagog z Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej. W ramach zajęć dodatkowych proponujemy naszym wychowankom gimnastykę ogólnorozwojową, język angielski, rytmikę, religię, logopedę, szachy, ceramikę, zajęcia ekologiczne oraz zajęcia na basenie.
Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna w godzinach 6:30 – 17:00.