czwartek, 24 października 2013

Imieniny Wszystkich Świętych

Projekt przedszkolny
 
HALLOWEEN PO POLSKU, CZYLI IMIENINY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”


Zamiast amerykańskiego zwyczaju Halloween, kojarzonego ze straszeniem sąsiadów, proponujemy naszym wychowankom imieniny Wszystkich Świętych. Święto to jest obchodzone w Polsce od wielu pokoleń. Każdy może zostać świętym. Dzieci poznają sylwetki świętych, przebierają się za nich i uczą się historii naszych świętych. Doskonale się przy tym bawią i kształtują w sobie postawę wrażliwości, miłości do Boga i bliźniego. Rodzice chętnie wspomagają je  w przygotowaniu dla nich strojów i rekwizytów.
W tym roku w naszym przedszkolu po raz drugi organizujemy taki dzień. Będą w nim uczestniczyć najstarsze grupy „Zajączki” „Biedronki” i „Motylki”.
Obejrzymy krótkie przedstawienie przygotowane przez dzieci o żywotach świętych a potem będziemy bawić się wspólnie przy piosenkach „Arki Noego”. Aby nadać specjalnego charakteru temu dniu prosimy Was Drodzy Rodzice, abyście przygotowali dla dzieci wizytowe stroje.(białe bluzeczki i ciemne spodnie, spódniczki) My z dziećmi na tę uroczystość przygotujemy korony i aureolki.

Uroczystość odbędzie się 25.10 w piątek